آخرین مطالب
خانه / ۱۳۹۵ / مهر

بایگانی ماهانه: مهر ۱۳۹۵

پرندگان الگوی های صوتی مختلفی را تولید می کنند!

محققان دانشگاه کورنیش وین هنگام برسی نوعی سترک آمریکایی دریافتند که این برنده برای جفت خود،ده نو آواز مختلف را می خواند و برای ایجاد ملودی ها از محاسباتی شبیه محاسبات انسانی استفاده می کنند.همچنین گفته می شود ممکن است شباهتی بین حنجره این پرنده و حنجره انسان وجود داشته باشد.[۱] یک نوع پرنده – قهوه ای کوبنده می تواند ... ادامه مطلب »

اشعه های مرگبار ستارگان در قرآن

خورشید که نور آن حیات بخش است اشعه های بسیار مضر کشنده ای مانند فرابنفش اشعه ایکس و گاما و …. دارد که این اشعه ها بسیار کشنده هستند و در صورتی که جو زمین و میدان وجود نداشت که این اشعه ها را دفع کند این اشعه های کشنده قادر به از بین بردن تمام حیات بروی زمین بودند.دلیل ... ادامه مطلب »

بررسی و نقد مقاله زنان و قرآن

بررسی و نقد مقاله زنان و قرآن چکیده «زنان و قرآن» (Women and the Quran) عنوان مقاله‌ای است که دکتر روت رادد در دایره المعارف قرآن لیدن هلند نوشته است. وی در این مقاله از آیاتی که زنان و مردان را به خاطر وظایف دینی مخاطب قرار داده، آغاز کرده است و به صورت مفصل در رابطه با خلقت و ... ادامه مطلب »

حیات ابدی (قسمت دوم)

آیا تا کنون به زندگی ابدی و جاودانی اندیشیده ای؟ دربحث گذشته،نگاهی به فراگیری و احاطه زمان برزندگی انسان و برای دستیابی به حقیقت و پیش بینی حوادث آینده جهان به دامن وحی الهی پناه بردیم.آیات الهی سخن دردمیدن درصوراول۱وایجادانفجارهای عظیم و شکافته شدن آسمان ها۲ایجاد زلزله های مهیب، متلاشی شدن و بر باد رفتن کوهها۳،فروزان شدن دریاها،۴تاریکی خورشیدوماه وستارگان ... ادامه مطلب »

حیات ابدی (قسمت اول)

آیاتاکنون به زندگی ابدی و حیات،جاوید اندیشیده ای؟ انسان از لحظه آغازین حیات سواربرارابه زمان به سوی ابدیت می شتابدوزندگی اوهماهنگ وهمگون باآن شکل می گیرد.تلاش روزانه او باتابش اولین اشعه ای طلائی خورشید و سکون وآرامش و خواب شب رقم می خورد. کره زمینی با چرخشی به دورخودروز و شب پدید می آورد و با چرخشی دیگر عاشقانه برگرد ... ادامه مطلب »

آداب تلاوت قرآن کریم

آداب تلاوت قرآن کریم مقدمه قرآن آن کتاب هدایت الهی که معجزه جاوید پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می‌باشد جز از طریق خواندن و پی‌بردن به مفاهیمش و به کار بستن دستوراتش، نمی‌توان به هدایتش رسید، فلذا تمامی انسانها و علی الخصوص مسلمانان در راه رسیدن به سعادت دنیوی و اخروی ناچار از مراجعه به قرآن و خواندن ... ادامه مطلب »

برخوردآراء واندیشه ها

قالَ علی: «مَنِ استَقبَلَ وُجُوهَ الآرَاءَ عَرَفَ مَوَاقِعَ الخَطا» (حکمت۱۶۴) امام علی:فرمود: کسی که از افکار دیگران استقبال کندموارد خطا رامی شناسد عطرکلام مولا: قدرت تفکر،ازتوانائی های خاص انسان است. هر کس با توجه به ظرفیت های علمی و قدرت تجزیه وتحلیل،تجربیات وشرایط اجتماعی خود به گونه ای می اندیشدو بُعدی از ابعاد هر پدیده را می بیند. برخوردافکارواندیشه ها ... ادامه مطلب »

بهترین میراث

قالَ علی:«…وَلامیِراثَ کَالَاَدَبِ وَلاظَهیرَکَالمُشاوَرَهِ»-حکمت۵۱ امام علی:فرمود:«میراثی همانند ادب وپشتوانه ای چون مشورت نمی باشد عطرکلام مولا: همه آن چه خانواده ، جامعه و… در یک کلام گذ شتگان به تو می بخشند میراث نامند.ادب و تربیت نیکو را مولا علی:درمیان همه آنچه تاکنون دریافت کرده ای،برترازهرچیزدیگر دانسته اندکه ادب جلوه ایمان،ملاک برتری وزمینه سازرشدو پیشرفت ونمودشخصیت تودرمقابل خداوندو مردم است. ... ادامه مطلب »

ادب

قالَ علی: «…وَالاد’ابُ حُلَلٌ مُجَدَدهُ…»-حکمت۴ امام علی علیه السلام فرمود: «ادب و تربیت پسندیده زیورهائی تازه و نو است. عطر کلام مولا: انسان موجودی اجتماعی است زندگی او پیوسته در ارتباط با افراد دیگر شکل می گیرد و در هر برخورد، با هر سخن و هر حرکت نقشی ازشخصیت اجتماعی خود در ذهن دیگران به تصویر می کشد. برآیند همه ... ادامه مطلب »

برترین توانگری

قالَ علی: «اَشرَفُ الغِنی’ تَرکُ المُنی’»-حکمت۳۳ امام علی:فرمود: برترین توانگری و ثروت رهایی از دام آرزوهاست. عطر کلام مولا: انسان درطول زندگی خود آرزوها وخواسته هائی دارد. آنجاکه نیازهای واقعی،باامکانات و شرایط،با استعدادها وتوان او هماهنگ است باتلاش وکوشش به آنها جامه ی عمل می پوشاند و شاهد موفقیت را در آغوش می گیرد.اما اگر خواسته ها از ذهنی خیالباف، ... ادامه مطلب »