آخرین مطالب
خانه / ۱۳۹۵ / آبان

بایگانی ماهانه: آبان ۱۳۹۵

آیینه ی ذهن

ذهن چیست؟ ذهن، چون آیینه ی شفافی است که صورت اشیای گوناگون درآن جلوه گراست.مدیریت کشور تن، قدرت،تفکر و اندیشه،اطلاعات،باورها،پندارها، خلاقیت و…انسان همه درفضای ذهن به وسیله سلول های خاکستری مغز که در جعبه استخوانی سر قرار دارد انجام می پذیرد.جای دارد. عملیات بسیار پیچیده و شگفت انگیزی که هرگز با سریع ترین و پیشرفته ترین رایانه های جهان قابل ... ادامه مطلب »

چهل اصل شادی بخش

دوست عزیز عمل به این چهل اصل رمز موفقیت شماست ۱)شادی خود را به هیچ چیز و هیچ کس وابسته نکن تا همیشه از آن برخوردار باشی ۲)انتظار نداشته باش همیشه آن چه در اطرافت اتفاق می افتد مطابق میل و خواسته تو باشد ۳)هنگام عصبانیت هیچ تصمیمی نگیر ۴)از سختی ها و مشکلات زندگی استقبال کن و با غلبه ... ادامه مطلب »

گلواژه های وحی

«گلواژه های وحی» «گلواژه های وحی»نامی آشنا برای قرآن دوستان علاقمند به ترجمه و مفاهیم است و در آغاز نهمین سال حیات خود ، در چاپ پنجم با کوله باری از تجربیات اجرائی و آموزشی ، ویراستاری، اصلاح و تکمیل ، درس بندی ، همراه با تست و تمرین و پژوهش در یک ساختار جدید در سه جلد (هر ده ... ادامه مطلب »

تاثیر حجاب بر زنان،خانواده و جامعه

چکیده مساله حجاب یکی از دستورات و سفارشات مکرر دین مبین اسلام است که رعایت و حفظ آن از واجبات دینی است و بیشترین خیر و سعادت بشری در آن نهفته است. از جمله تاثیرات مثبت حجاب در چارچوب خانواده آشکار می گردد؛ چنان که حجاب سبب استحکام بنیان خانواده ها، سلامت جنسی افراد خانواده و بهبودبخشی اقتصاد خانواده ها ... ادامه مطلب »

نظریه جدایی قاره ها

نظریه جدایی قاره ها در فاصله سالهای ۱۸۵۸-۱۹۱۵ توسط دانشمندان مختلفی بیان شد اما سر انجام توسط وگنر تکمیل گردید.بر اساس این نظریه قاره های زمین ابتدا یک قاره بزرگتر به نام پانگه آ را در حدود ۵۹۰ میلیون سال قبل در دوران دوران پالئوزوئیک را تشکیل می دادند که به مرور زمان توسط فشار انرژی های درونی زمین از ... ادامه مطلب »

دستگاه گردش خون و گوارش شیمیایی از دیدگاه قرآن کریم

در سیستم بدن انسان و سایر پستانداران مواد غذایی ابتدا از دهان وارد معده می شود و در معده بعد از انجام فعل و انفعالات شیمیایی مقداری از آن به صورت مدفوع از طریق روده دفع می شود و بقیه آن توسط خون به سایر نقاط و سلول های بدن حمل می شود. در مادرانی که شیر می دهند و ... ادامه مطلب »

حدیثی از رسول اکرم(صلی الله علیه و آله)درباره تعداد مفاصل بدن انسان

همانطور که می دانید،استخوانها بعنوان تیرآهن های یک ساختمان،در بدن ما وظیفه استوار نگه داشتن کل سیستم را بر عهده دارند،و همانطور که می دانید،در یک ساختمان باید محل اتصال تیرآهن ها به هم جوشکاری شود،در بدن انسان نیز محل اتصال استخوانها به هم،توسط ساختارهای غضروفی بنام مفصل به هم متصل شده است.مفصل ها به دو نوع بدون حرکت،و متحرک ... ادامه مطلب »

کانال تلگرام موسسه

موسسه قرآنی فرهنگی نورالانوار اصفهان ، کانال اختصاصی خود در پیام‌رسان تلگرام را با عنوان “موسسه قرآنی نورالانوار” راه‌اندازی کرده است. مخاطبان این کانال می‌توانند از این پس جدیدترین رویدادهای قرآنی موسسه ، اطلاعیه های کلاسها و مطالب متنوع دیگر ، شاهکارهای تلاوت مصری و ایرانی، ضرب المثلهای قرآنی ، کتب منتشر شده موسسه ، همینطور جدیدترین تواشیح و دیگر ... ادامه مطلب »

جایگاه محکم و استوار جنین

در هنگام بارداری وزن رحم به ۲۰ برابر وزن اولیه خود و ظرفیت آن به ظرفیتی معادل ۱۰۰۰ برابر ظرفیت اولیه افزایش پیدا می کند.همچنین حجم خون بدن ۲۵ تا چهل درصد افزایش پیدا می کند.[۱] در حالت طلیعی یک انسان می تواند ۴۵ واحد درد را تحمل کنید ولی در هنام زایمان زنان دردی معادل ۵۷ واحد را تحمل ... ادامه مطلب »

اشاره قرآن به تجزیه بدن به میکرو اورگانیسم ها بعد از مرگ و تغذیه مواد عالی

زمانی که یک انسان یا یک حیوان می میمیرد باکتری ها با سرعت بسیاری بدن وی را به میکرو اورگانیسم های مخلف تجزیه می کنند و این میکرو اورگانیسم ها بعنوان مولکول های آلی جذب خاک می شود و بعد از جذب شدن به خاک دوباره وارد چرخه طبیعت می شود و گیاهان و درختان از آن مولکول های آلی ... ادامه مطلب »