مدرسه مجازی قرآنی نورالانوار

ورود به مدرسه

مدرسه قرآنی مجازی نورالانوار

مدرسه مجازی قرآنی نورالانوار

موسسه قرآنی فرهنگی نورالانوار-تابستان ۱۴۰۱

آموزش نحوه ثبت نام در مدرسه مجازی

لینک مستقیم ورود به مدرسه قرآنی مجازی نورالانوار / ورود

جهت ثبت نام آنلاین بر روی لینک زیر کلیک نمائید / ثبت نام

با عرض سلام و احترام;

با عنایات خاصه ثقل اکبر، قرآن کریم و توسل به ثقل کبیر، اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام، در شرایطی که اکثر موسسات فرهنگی و قرآنی دستخوش آسیبهای جدی از بیماری ناشی از ویروس منحوس کرونا و فراتر از آن بی توجهی و بی موالاتی مزمن فرهنگی و قرآنی در سطح جامعه شده­اند، موسسه قرآنی فرهنگی نورالانوار بر آن شد تا در فضای مجازی بتواند به اندازه بضاعت خویش کمی از این آسیبها بکاهد و علاقه مندان و مشتاقان مادبه الهی را از فیض میهمانی بر سر خوان گسترده قرآن متنعم نماید. لذا با راه ­اندازی، تاسیس و برنامه ­ریزی مدرسه مجازی قرآنی نوالانوار گامی در راه تحقق این مهم برداشته است.

در ادامه، به صورت خلاصه و اجمال سر فصل اقداماتی که در مدرسه مجازی قرار است بدان پرداخته شود و ساختار کلی مدرسه به عرض خواهد رسید:

 • مدرسه مجازی، در بستر کاملا آنلاین در فضای وب و تحت ساب دامین سایت موسسه (noorolanvar.ir) در دسترس قرار دارد.
 • کلیه کاربران علاقه مند، بین رنج سنی ۱۵ تا ۶۰ سال می توانند در مدرسه ثبت نام نمایند.
 • در گام اول، اطلاعات اولیه هویتی ثبت­ نام (نام، نام ­خانوادگی، ایمیل، شماره همراه و رمز عبور) از کاربر گرفته خواهد شد و کاربر با یوزر خود (ایمیل ) و پسورد، وارد سامانه مدرسه خواهد شد.
 • در گام دوم، اطلاعات بیشتر هویتی (نام پدر، جنسیت، تاریخ تولد، کد ملی، تلفن همراه، آدرس دقیق پستی، تصویر شخص و تصویر کارت ملی) تکمیل و برای مدیر مدرسه ارسال می­ شود.
 •  در گام سوم، اطلاعات هویتی ارسالی بررسی و در صورت تائید مدیر، دسترسی به امکانات مدرسه، به کاربر داده خواهد شد.
 • تائید اطلاعات هویتی بدان جهت انجام خواهد شد که قرار است در مدرسه مجازی کاربران برای مدیر و مربیان مدرسه، دارای هویت واقعی و شناخته شده باشند و در پیگیری­های بعدی و صدور مدرک معتبر موسسه بتوان با اطمینان خاطر عمل نمود.
 • در گام چهارم، کاربر می­تواند به امکانات مدرسه دسترسی پیدا کند. در ادامه به صورت تیتر­وار به امکانات مدرسه، اشاره می­شود:
 • کل متن قرآن کریم به تفکیک سوره و آیات
 • کل متن نهج البلاغه شریف (خطبه ها، نامه ها و حکمتها)
 • کتابخانه قرآنی، اسلامی شامل فایل کتب و جزوات منتخب به منظور مطالعه و دانلود کاربران
 • لینکهای مفید سایتهای قرآنی، اسلامی
 • صندوق پیام که شامل اخبار و اطلاعیه ­های قرآنی کشوری، استانی و مربوط به موسسه.
 • پرسش و پاسخ که شامل پرسشهای مختلف در زمینه قرآن، احکام، اخلاق، روانشناسی و …. و پاسخ­گویی اساتید مجرب در هر حوزه که هم به صورت خصوصی و هم به صورت انتشار عمومی در دسترس کاربران خواهد بود.
 • ترم تحصیلی که شامل انتخاب واحدهای درسی در دو بخش :

الف) تولید محتوای درسی توسط اساتید موسسه به صورت فیلم، صوت، فایلهای متنی، اسلایدهای آموزشی و….(بخشی آماده و بخشی در حال فیلمبرداری و تدوین است)

ب) استفاده از محتوای مفید آموزشی تولید موسسات و مراکز دیگر.

نحوه ثبت نام ترم تحصیلی:

 • کاربران در هر ترم تحصیلی، دروس ارائه شده و فعال در هر ترم را مشاهده و در صورت تمایل ثبت­ نام می­نمایند.
 • پس از ثبت­ نام، جلسات آموزشی آن درس برای کاربر در بازه زمانی آن ترم در دسترس قرار خواهد گرفت. (ترمهای آموزشی قابل تعریف در زمانهای مختلف مثلا یکماهه، دوماهه و …. خواهد بود.)
 • نحوه آموزش بدین صورت خواهد بود که جلسه مربوط به هر درس، در قالب فیلم، تصویر، اسلاید و فایل متنی به کاربر ارائه خواهد شد و پس از پایان مشاهده و مطالعه جلسه، چند سوال در مورد همان جلسه در اختیار کاربر قرار خواهد گرفت که کاربر می­بایست به آن سوالات پاسخ دهد. پاسخ پرسش­ها ثبت و در پایان آخرین درس به ازای میانگین پرسش­های پاسخ داده شده، نمره آموزشی کاربر مشخص خواهد شد.

شایان ذکر است در بعضی از دروس، آزمون پایانی نیز پیش­ بینی شده است.

 • در این نحوه آموزش، کاربر می تواند در یک روز یک، چند یا همه جلسات آموزشی را مشاهده و پاسخ پرسش­ها را ارسال نماید. شایان ذکر است امکان ویرایش پرسشهای ارسالی هر جلسه پس از ارسال پاسخها، وجود نخواهد داشت. لذا کاربران می­بایست در صورت حصول اطمینان از آموزش کامل درس، پرسش­ها را پاسخ و ارسال نمایند.
 • پس از برگزاری دروس و آزمون­های مربوطه، گواهی شرکت در دروسی که شامل ارائه مدرک رسمی از طرف موسسه خواهند بود صادر خواهد شد.

نحوه پشتیبانی آنلاین:

کلیه فعالیتهای کاربران اعم از لاگ ورود و خروج، ثبت نام اولیه، ثبت نام ثانویه، ثبت نام درس، مشاهده و گذراندن جلسات آموزشی هر درس و … توسط مدیر مدرسه و تیم پشتیبانی رصد خواهد شد.

در صورتی­که کاربری در هر بخش به مشکل فنی یا مشکلی برخورد کند به صورت آنلاین پرسش خود را مطرح و پاسخ خواهد گرفت. ساعات پاسخگویی آنلاین از ساعت ۹ صبح تا ۱۷ عصر خواهد بود.

در صورتی­که کاربری پس از ثبت­ نام در درسی بیش از حد مجاز (بیش از یک هفته) پیگیر گذراندن جلسات درسی خود نباشد توسط اپراتور سامانه با او تماس و علت جویا خواهد شد. در این بخش تلاش می­شود پیگیری­های آموزشی به نحو شایسته و کامل صورت پذیرد و تا حد ممکن مسائل آموزشی کاربران مورد توجه و مداقه قرار بگیرد.

امید است به یاری خداوند متعال و تمسک به اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام بتوانیم گامی هر چند کوچک و اندک در جهت اعتلای کلمه توحید و ندای حق برداشته باشیم و این قلیل فعالیت­ها مرضی رضای خداوند متعال واقع شود.

 

لینک مستقیم ورود به مدرسه قرآنی مجازی نورالانوار / ورود

جهت ثبت نام آنلاین بر روی لینک زیر کلیک نمائید / ثبت نام

نظرات بسته شده است.

preloader
لطفا صبرکنید...